برگزاری کارگاه‌های آموزش نیکوکاری و مهربانی ویژه کودکان

برگزاری کارگاه‌های آموزش نیکوکاری و مهربانی ویژه کودکان

با توجه به دنیای پر خشونت امروز که کودکان شاهد جنگ ها و تعارضات بسیاری هستند و از آنجا که روانشناسان معتقدند، کاهش مهربانی و رفتار نامهربانانه می‌تواند آسیب‌های شدید و غیرقابل جبرانی در زندگی کودکان به وجود آورده و باعث بروز مشکلات جدی از جمله بزهکاری، اعتیاد، پرخاشگری و دیگر انحرافات در دوره نوجوانی آنها شود، ازاین رو موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان سعی دارد، مهربانی را در شیوه های تربیتی و فرزندپروری گسترش دهد. به همین دلیل اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزش نیکوکاری و مهربانی ویژه کودکان می نماید.
این آموزشها با زبان قصه، بازی، نمایش و... و با هدف تقویت و پرورش روحیه مهربانی در وجود کودکان و همچنین آشنایی آنها با آسیب های اجتماعی و یادگیری راه های مبارزه با آسیب ها زیر نظر کارشناسان موسسه برگزار می شود.

کودک

امیدواریم با توسعه این شیوه تربیتی کودکان ما، نوجوانی کم خطرتری را تجربه کنند و بتوانند دنیایی بهتر بسازند.
در کارگاه امروز ابتدا قصه ای با مفهوم مهربانی و کنترل خشم برای کودکان گفته شد و سپس با کودکان حاضر به نقد و بررسی قصه پرداخته شد این قسمت توسط اعظم حاجی یوسفی نویسنده و فعال اجتماعی در حوزه کودک انجام شد و در قسمت بعد توسط خانم متین سلطانی روانشناس کودک به بازی احساسات و نقاشی و کاردستی در مورد موضوع صورت گرفت ضمن تشکر از مدیریت محترم و دلسوز خانه طراحی کودک اکباتان سرکار خانم صفوی که این امکان را فراهم آوردند

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا