هفته کتابخوانی به سبک کودکان نیکوکار موعود ایرانیان

هفته کتابخوانی به سبک کودکان نیکوکار موعود ایرانیان

با توجه به اینکه در دنیای پر از خشونت امروز که کودکان شاهد جنگ ها و تعارضات کوچک و بزرگی در جوامع هستند سالهاست موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان تلاش می‌کند با فراهم آوردن زمینه های مشارکت کودکان در فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانه گامی جهت پرورش روحیه مهربانی، نیک خویی و مسئولیت پذیری بین این رده سنی بردارد.

چرا که اعتقاد دارد تلاش برای جلوگیری از نامهربان شدن کودکان اهمیت به سزایی داشته و می‌تواند باعث پیشگیری از درگیر شدن آنها با آسیب‌های اجتماعی در طول زندگی‌شان شود.

در همین راستا به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی حدود ۲۰۰ جلد کتاب کودکان نیکوکار در اختیار مربیان و معلمین قرار گرفت و بچه ها پس از مطالعه ی کتاب فعالیت های خیرخواهانه ای انجام داده و احساس خود را از انجام کار خوب برایمان در قالب نقاشی و داستان کوتاه ارسال نمودند.

فعالیت ها به شرح ذیل می باشد:

*مطالعه کتاب کودکان نیکوکار

*بازیِ قلب مهربانی (بچه ها با درست کردن قلب های مقوایی در مورد رفتارهایی که باعث شکسته شدن قلب و یا قویتر شدن قلب افراد می‌شود به بحث و تبادل نظر پرداختند، شرح کامل بازی را میتوانید از موسسه دریافت نمایید)

*بازیافت دربهای بطری

*درست کردن پاکت هایی با کاغذهای باطله و پر نمودن پاکت ها با گندم و توزیع آنها بین دوستان برای ریختن دانه در مناطق مختلف برای پرندگان (با توجه به فصل سرما).

*و همچنین اهدای بخشی از پول توجیبی خود برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان

اهداف این برنامه تشویق کودکان به مطالعه، توجه و دقت نظر به آسیبی خاص، پرورش روحیه بخشندگی، احترام به محیط زیست و حیوانات و نهایتاً رسیدن به یک حس خوب.

این برنامه ها در مدرسه شهید سرداد، یکی از مدارس دخترانه منطقه ۵ و موسسات فرهنگی شهرهای خراسان جنوبی و شوش دانیال انجام شد.

ضمنا در مناطق محروم علاوه بر اجرای برنامه مقداری البسه گرم، شال و کلاه و لوازم التحریر نیز به کودکان اهدا شد.

با تشکر از سرکار خانم یوسف زاده، آقای احمدی و آقای خاور

ریختن دانه برای پرندگان در فصل سرما توسط کودکان نیکوکار
  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا