شعار موعودی ها;کودکان باید درس بخوانند و کودکی کنند

شعار موعودی ها;کودکان باید درس بخوانند و کودکی کنند

#نه_به_کار_کودک

کودکان کار کودکانی هستند که مشغول به فعالیت هایی میشوند که سلامت جسمی، روحی، اجتماعی، اخلاقی و شخصیتی آنها را به خطر انداخته و با تحصیل کودک تداخل پیدا میکند.

عوامل بسیاری در بروز این پدیده تاثیرگذار است که مهم ترین آن فقر میباشد.

متاسفانه در مناطق فقیرنشین بسیار شاهد هستیم که کودک مجبور است برای تامین هزینه مواد پدر معتاد و یا داروی مادر بیمار خود، کار کند. در این گونه خانواده ها حتی تامین هزینه های اولیه تحصیل از جمله تهیه کیف، روپوش، کتاب، تغذیه و.... بسیار سخت می باشد.

از سوی دیگر کیفیت پایین آموزش در مدارس باعث میشود تا این تفکر برای والدین به وجود آید که هر چقدر هم هزینه کنیم بعد از اتمام تحصیلات فرزندان، توانایی رقابت با کودکانی را که در مدارس باکیفیت درس میخوانند را ندارند. در نتیجه تحصیل کودک، فقط اتلاف عمر و سرمایه است و با همین استدلال ترجیح می دهند کودکان شان هر چه سریع تر وارد چرخه کار شوند و خطر؛ از همین جا شروع میشود.

خطری نه فقط برای کودکی که مجبور به کار شده بلکه برای همه ی جامعه

این کودکان در شرایط نامطلوبی از جمله: تغذیه و بهداشت نامناسب و انجام کارهای خطرناک قرار می گیرند و به راحتی بازیچه دست بزهکاران حرفه ای اعم از سارقین، باندهای توزیع مواد مخدر و غیره شده و از آن گذشته عدم بهره مندی از آموزش، تحصیل، علم و فنون قدرت رقابت با سایر کودکان در ایجاد یک زندگی سالم را از این کودکان میگیرد و در نهایت این عوامل باعث میشود آنها از نظر عاطفی ضرباتی شدید خورده که همین ضربات، زمینه ای خواهد شد برای بروز بسیاری از ناهنجاری ها در بزرگسالی آنان و جامعه.

در این راستا موسسه موعود ایرانیان طی سالیان سعی کرده با حمایت های مادی و معنوی خود از دانش آموزان فقیر، آنها را تا رسیدن به درجات عالی تحصیلی و همچنین قرار گرفتن در موقعیت اجتماعی مناسب تنها نگذارد.

و به لطف خدواند و حمایت همراهان همیشگی به موفقیت های چشمگیر دست یافته اند از جمله:

☑️قبولی در دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه صنعتی شریف

☑️فارغ التحصیلی در رشته های مختلف از جمله پزشکی، مهندسی، مدیریت و...

☑️کسب مدال المپیاد و قبولی در مدارس نمونه و تیزهوشان و موفقیت های ورزشی و هنری مختلف

اکنون موسسه موعود ایرانیان امید دارد با تجربه ای که در این راه کسب نموده و حمایت همراهان مهربانش بتواند چتر حمایتش را گسترش دهد.

امید که هیچ کودکی به دلیل فقر مجبور به کار و ترک تحصیل نباشد.

@iranian_moud_charity

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا