کیسه پارچه ای به جای کیسه پلاستیکی

کیسه پارچه ای به جای کیسه پلاستیکی

استفاده از کیسه های متقالی هم که توسط زنان سرپرست خانوار در این مرکز تولید میشود نیز توصیه میشود???

کیسه پارچه ای به جای کیسه پلاستیکی

?????

کیسه های پلاستیکی علاوه بر اینکه از منابع تجدید ناپذیر تهیه می شوند ، مشکلات زیست محیطی فراوانی را به وجود می آورند ، که از نمونه آنها می توان به گیر افتادن حیوانات درون کیسه های پلاستیکی رها شده در طبیعت ، خفگی ناشی از خوردن این کیسه ها توسط حیوانات و حتی ذرات سمی آزاد شده از پلاستیک در معرض نور آفتاب که باعث ورود به زنجیره غذایی می‌شوند اشاره کرد.

هرچند بخش اعظم این زباله‌ها به ظاهر دفن می‌شوند اما مقصد نهایی بسیاری از این کیسه‌های زباله‌ اقیانوس‌ها هستند و گاهی حتی این زباله‌ها تا ۱۰۰۰ سال بعد نیز تجزیه نمی‌شوند و در محیط زیست باقی می‌مانند!

کیسه های پلاستیکی به دلیل استحکام، ارزانی، بادوامی، سبکی، کاربردی و بهداشتی بودن برای حمل مواد غذایی در بین مردم محبوبیت زیادی دارد، اما غافل از اینکه تجزیه کیسه های پلاستیکی حداقل ۳۰۰ سال طول می کشد و هیچکس آنقدر عمر نمی کند که تجزیه پلاستیک ها را ببیند!

خوب ما چگونه می توانیم سهم خود را به عنوان یکی از اعضای موسسه نیکوکاری موعود و به عنوان یک انسان در جلوگیری از این اتفاق ایفا کنیم؟

کافیست برای خریدهای کوچک که می توانید در کیف یا دست خود بگیرید، کیسه نایلونی نگیرید. اگه کیسه پارچه ای دارید که چه بهتر و اگر نه از کیسه های نایلونی قبلی استفاده کنید. از لباس ها و پارچه های اضافی با سلیقه و خلاقیت برای خودتون و دیگران کیسه خرید بدوزید. از کیسه های پلاستیکی قابل بازیافت و یا پاکت های کاغذی استفاده کنیم.

۲۱ تیر روز نه به پلاستیک

به کیسه های پلاستیکی فقط می گوییم نـــه

Just Say No To Plastic Bags

استفاده از کیسه های متقالی هم که توسط زنان سرپرست خانوار در این مرکز تولید میشود نیز توصیه میشود???

کانال تلگرام موعود:

@iranian_moud_charity

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا