بیانیه موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان به مناسبت روز جهانی کودک

بیانیه موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان به مناسبت روز جهانی کودک

وقتی صحبت از کودکان کار میکنیم؛ صحبت از فرشتگانی است که در زیر چرخ دنده های معیوب توسعه نامتوازن اسیر شده اند و استخوان های کوچکشان در حال له شدن است.
پدیده ی کار کودکان که باید چشم و چراغ آینده کشور باشند محصول خودخواهی ها، مسئولیت گریزی ها و فراموش کاری های بخش هایی از جامعه است. بخش هایی که مهربانی را فراموش کرده و آموزش ندیده است که باید توسعه و رفاه را نه فقط برای خود و خانواده نزدیک خود، بلکه برای کل افراد کشور و بلکه جهان بخواهد.
اما حوادث دردناکی گاه و بی گاه همچون زلزله ی اخیر که قلب مردم ایران را به درد می آورد و خیل عظیم مهربانی ها را روانه ی کرمانشاه میکند؛ نشان می دهد محبت و عشق و مهربانی در جان هم میهنان ما تنیده شده است.
و اگر امروز سخت شده ایم به علت غبار فراموشی ها و گیر کردن در روزمرگی های زندگی است و قطعا این وظیفه ما است که نسل جدید را، فرزندان آینده ساز سرزمین مان را به گونه ای تربیت کنیم که همچون برخی از ما بزرگترها اسیر این حجم آهن و سیمان نباشند. نسلی که شرافت را نه در داشتن آخرین مدل گوشی ها، آخرین مدل ماشین ها و پنهان شدن در پس نقاب های مختلف تجملات ببیند بلکه بداند بزرگی در مهربانی است؛ بزرگی در نوع دوستی است و بزرگی در آن است که آسوده نباشیم مگر آنکه مطمئن شویم دیگران نیز آسوده اند و گام برداشتن در این مسیر را "موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان" به عهده گرفته است:
موعود ایرانیان باور دارد زمانی، فقر در این دیار ریشه کن خواهد شد؛ که نسلی مهربان و نیکوکار و مسئول تربیت شود. نسلی مسئول نسبت به جامعه و آسیب های آن.
در موعود ایرانیان ما ارزش های انسانی را به کودکان می آموزیم و سعی داریم با تربیت کودکان نیکوکار در این مسیر گام برداریم.
کودکان نیکوکاری که نگران کودکان کارند و معنی شرافت و بزرگی برایشان کمک به دوستان و هم سن و سال هایشان می باشد.
امید داریم مردم و مسئولین شهرداری تهران و سایر نهادها در این مسیر نیز ما را یاری رسانند.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا