اجرای مراسم عید فطر در کنار توزیع کتاب کودکان نیکوکار با هدف تشویق کودکان به انجام کار نیک

اجرای مراسم عید فطر در کنار توزیع کتاب کودکان نیکوکار با هدف تشویق کودکان به انجام کار نیک

یکی از اهداف مهم موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان آموزش و ترویج فرهنگ نیکوکاری به کودکان و نوجوانان است تا فرهنگ های غنی و ارزشمند در دل کودکان زنده، و آئین ها حفظ، و نسل به نسل انتقال یابد.
در این راستا بسیار خرسندیم، که توانستیم در کنار جوانان غیور روستای برزرود در برگزاری مراسم جیرجیرونه که از آئین های کهن این روستا است شرکت کنیم.
یکشنبه مورخ ۴ تیر ماه ۹۶ افراد زیادی از شهرهای مختلف چون کاشان، اصفهان، تهران خود را به روستا رسانده و شب قبل از عید فطر به اجرای مراسم کهن جیرجیرونه پرداختند.

جیرجیرونه یک جشن سنتی است که ریشه در فرهنگ کهن این روستا دارد و از آئین های ماه مبارک رمضان است.
این مراسم در شب عید فطر و بعد از نماز مغرب و عشاء در روستا برگزار و جوانان روستا اعم از زن و مرد به صورت خانوادگی و ناشناس به درب منازل اهالی روستا رفته و پس از خواندن اشعاری زیبا که با صدای خوش کودکان همراه شد، هدایایی از صاحبان خانه دریافت که خرج روستا می شود.

روز عید فطر نیز پس از اقامه نماز عید برای احترام به در گذشتگان بر سر مزار رفته وضمن پخش خیرات برای اموات فاتحه قرائت نمودند و روز بعد افرادحاضر در روستابه صورت خانوادگی به پاکسازی روستا از زباله پرداختند و پس از اتمام کار دور هم جمع شده و جشن شادی برگزار شد.
از ویژگی این برنامه حضور فعال کودکان بود و از آنجا که موسسه تلاش دارد تا کودکان را در زمینه فعالیتهای اجتماعی تشویق و ترغیب نماید با اهدای کتاب به کودکان حاضر از زحمات این عزیزان بابت حفظ فرهنگ و آئین های کهن قدردانی نمود.

موسسه موعود ایرانیان مجددا از دهیار محترم، اهالی، گروه نواندیشان برزرود و جوانان نیکوکار روستا به ویژه آقای مسگری، کودکان حاضر و همه عزیزانی که در این مراسم شرکت میکنند قدردانی و تشکر مینماید.

ضمن تشکر ویژه از کمپانی فودلند

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا