نذرهای فرهنگی موسسه موعود ایرانیان خوش درخشید.

یکی از اهداف مهم موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان آموزش و ترویج فرهنگ نیکوکاری به ویژه به کودکان می باشد.

در این راستا به مناسبت های مختلف در ماه محرم و صفر اقدام به نذورات فرهنگی نمود از جمله:
1- نذر مهربانی (با اهدا هدیه به کودکان بیمار بستری در بیمارستان طبی کودکان
2- نذر لباس و لوازم التحریر برای کودکان دانش آموز یک مدرسه افغانی
3- نذر کتاب به مناسبت اربعین حسینی
جا دارد از کلیه کسانی که در تامین نذورات یاوری مان کردند سپاسگزاری نماییم.
در این راستا یکی از نذوراتی که بیشتر مورد استقبال قرار گرفت، نذر کتاب بود.
کتابها توسط افراد فرهیخته ای چون آقای مهندس شاه محمدی، آقای دکتر صمیمی و آقای دکتر رضایی پور به موسسه اهدا و حدود 5 عنوان کتاب بین عموم خیرات شد.
در این راستا یکی از دوستان همیشه پیشگام در امور خیریه جناب آقای دکتر ناصر رضایی پور در مورد انگیزه شان در این مورد چنین توضیح می دهند:
متأسفانه در سال‌های اخیر، بزرگان دانش و حکمت ایران‌زمین، مدعیان دروغین خارجی پیدا کرده‌اند! پس از مصادره حضرت مولانا جلال‌الدین بلخی، اخیراً جناب شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا هم مدعی افغان و تاجیک و حتی اماراتی! پیدا کرده است که مدعی‌اند ایشان به سرزمین آنها تعلق دارند! در حالی‌که بررسی سیر زندگی ایشان نشان می‌دهد هیچ‌گاه از مرزهای ایران خارج نشده‌اند.
لذا بنا بر حس تکلیف میهنی، زندگی‌نامه مختصر بوعلی سینا، در قالب کتابچه‌های آموزشی «پیام تندرستی» و به قلم دکتر ناصر رضایی‌پور، متخصص طب سنتی ایران و با مقدمه‌ای از دکتر حسین رضایی‌زاده، رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، همراه با مقاله‌ای از استاد گران‌قدر دکتر محمدمهدی اصفهانی، چاپ و با حمایت مالی معاونت طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نذر فرهنگی عزیزان نیک‌اندیش، آقای شهرام وهاب‌پور، دکتر عادل حقیقی و آقای ارشاد مرشدی، منتشر شد.
در راستای این عمل صالح و نذر فرهنگی، و با نیت گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، قرار است بیش از 1000 جلد از این کتابچه‌ها، به عزیزان کم‌بضاعتی که به جهت محدودیت‌های مالی، خرید چنین کتابی در اولویت‌شان نیست، اهدا شود تا بخوانند و بفهمند و به گذشته و نیاکان خود افتخار کنند.
در همین راستا، اخیراً 100 جلد از این کتابچه‌ها به همراه 50 جلد سالنامه پالتویی پزشکی پارسی از سوی شرکت سیمرغ حکمت ایرانیان، به مؤسسه خیریه کودکان خیر موعود ایرانیان اهدا شد و در نذر فرهنگی غذای روح به عزیزان علاقمند و نیک‌اندیش تقدیم گردید.
امید است فرهنگ متعالی «نذر فرهنگی»‌ و حمایت مالی و معنوی از طرح‌های فرهنگی و آموزشی هر روز در میان خیّرین نیک‌اندیش و نیک‌رفتار ما گسترش یابد.
امیدواریم اینگونه نذورات در کشور ما روز به روز فراگیرتر شود.
با سپاس

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا